Aquapark w Druskiennikach każdego roku przyciąga ogromną ilość wielbicieli wszelakich rozrywek wodnych – od spokojnego basenu, poprzez sauny i łaźnie, aż do najdłuższej zjeżdżalni Bermudy (212 m).

  1. Strefa Łaźni
  2. Strefa Rozrywek Wodnych
  3. Cennik
  4. Godziny otwarcia

Galeria zdjęć

WIDEO – zobacz film

Na miejscu doświadczycie tropikalnego upału sięgającego 32 stopni, ogromne 9-metrowe palmy, błękitna woda w basenach, 22 łaźnie wykonane zgodnie z tradycjami różnych krajów świata, egzotyczne masaże – to wszystko przypomina bajeczny dzień wakacji w miejscu oddalonym o tysiące kilometrów… Jednak to nie bajka, to znajdujące się na wyciągnięcie ręki marzenie na południu Litwy – w Parku Wodnym w Druskiennikach (tylko 100 km od Augustowa; 350 km od Warszawy).

Cały kompleks Parku Wodnego w Druskiennikach to świat rozrywek i wypoczynku o powierzchni 23 000 m2, oferujący rozrywki wodne, emocjonującą grę w bowling, wypoczynek w 2 hotelach, masaże relaksacyjne w centrach SPA oraz korzystne dla zdrowia przyjemności strefy saun.

W strefie rozrywek wodnych odwiedzający mogą skorzystać z wieży o 6 otwartych i krytych zjeżdżalniach oraz strefy basenów zlokalizowanej pod ogromną kopuła, z której można podziwiać panoramę rzeki Niemna. Miłośnikom mocnych wrażeń po skorzystaniu ze zjeżdżalni o długości 212 metrów i wypróbowaniu swoich sił w starciu z falami w basenie fal morskich i wartkiej rzece, proponujemy odzyskać siły w strefie wypoczynkowej, wannach masujących, kaskadach wodnych albo pogrążyć się w przyjemnościach strefy saun.

Unikalna strefa saun, w której mieści się dwadzieścia różnych łaźni, zaprasza wszystkich zmęczonych rutyną dnia codziennego. Każdego dnia w strefie saun odbywają się programy łaźniowe z wykorzystaniem ekologicznego miodu, soli z Morza Czarnego, maseczek na twarz, aromatów i witek brzozowych lub dębowych, a w weekendy organizuje się dodatkowe programy łaźniowe, przeznaczone wyłącznie dla golasów. Do strefy saun mają wstęp wyłącznie osoby, które ukończyły 18 rok życia, dlatego jest to prawdziwa oaza wypoczynku, w której hałas zastępuje cicha muzyka relaksacyjna, a aktywne rozrywki – pasywny wypoczynek. W saunach rozgrzane ciało orzeźwia kąpiel w basenie muzycznym, lodowata woda z kubła, specjalna herbata przeznaczona do picia w łaźni albo „mokry” bar, oferujący egzotyczne koktajle.

KOMPLEKS ŁAŹNI

Poczuj odprężenie, aromaty, podziwiaj malownicze obrazy przyrody, usłysz świergot ptaków… Czy podobne doznania towarzyszyły Państwu kiedykolwiek właśnie w łaźni? Łaźnie w różnych krajach posiadają własne tradycje, jednakże wszystkie jednoczy jeden cel – korzystny wpływ na stan zdrowia. W każdej z łaźni obowiązują podobne podstawowe zasady: osoba rozbiera się, bierze prysznic, stopniowo przyzwyczaja ciało do gorąca, grzeje się, ochładza, odpoczywa. Zazwyczaj w łaźniach ciało jest oswajane z wysoką temperaturą poprzez przechodzenie z jednych pomieszczeń do kolejnych – od najbardziej chłodnych do najbardziej gorących. Osoba ochładza się i wypoczywa, przebywając odwrotną drogę. W parku wodnym w Druskiennikach działa strefa z 20 łaźniami. Jest ona urządzona zgodnie z tradycjami różnych krajów świata. W strefie łaźniowej podczas wykonywania programów łaźniowych zdejmij strój kąpielowy (zalecane).

ROZRYWKI WODNE

Strefa rozrywek wodnych to obszar 9000 m², na którym znajduje się wieża zjeżdżalni oraz strefa basenów z olbrzymią kopułą. Wieża zjeżdżalni składa się z 6 różnorodnych – otwartych i zamkniętych – zjeżdżalni. Najdłuższa z nich ma 212 metrów! Na strefę basenów składają się: basen z falami morskimi, wartka rzeka, duży basen parku wodnego ze skałami, kilkupiętrowymi wannami jacuzzi, kaskadami wodnymi, strumieniami masażowymi… Przez witrynowe okna można obserwować malowniczą panoramę – leżące jakby w zasięgu ręki brzegi Niemna. W strefie rozrywek wodnych znajdą też Państwo dwie łaźnie (parową OAZĖ oraz suchą KARAKUM). Strefa ta świetnie nadaje się do wypoczynku, czytania prasy, wertowania czasopism lub po prostu błogiego leniuchowania…

GODZINY OTWARCIA

Park Wodny w Druskiennikach czynny jest:

Poniedziałek – Czwartek w godz. 12:00 – 22:00

Piątek w godz. 12:00 – 23:00

Sobota w godz. 10:00 – 23:00

Niedziela w godz. 10:00 – 22:00