Poniżej znajdą Państwo adresy restauracji które lubimy i polecamy, choć nie tylko 😉

  • Kuchnia Litewska i nie tylko

Forto Dvaras – urządzona w stylu starego litewskiego dworku, w przytulnym otoczeniu z elementami starych grafik, w tle gra litewska muzyka, przez okno roztacza się cudowny widok na jezioro i las. Restauracja serwuje dania tradycyjnej kuchni litewskiej, które są charakterystyczne dla największych etnograficznych regionów Litwy: 12 rodzajów cepelinów, różnorodnych sałatek, zup, przekąsek, dań z wieprzowiny, cielęciny, dań z ryb, deserów.

Senasis Nemunas – obiekt położony w centrum Druskiennik, nieopodal jeziora Druskonis. Restauracja serwuje potrawy litewskie z twarogu, gryki, ziemniaków, grzybów i mięsa. Szef Kuchni poleca „Dziūkiškas vaišes” (Poczęstunek dzukijski) i nadziewane grzybami „kluski ziemniaczane”. Można tu także skosztować kwasu litewskiego oraz jasnego i ciemnego piwa.

Alka – oryginalna architektura i wnętrze kawiarni zachowało się do chwili obecnej od czasu otwarcia, tj. w 1972 roku. Kawiarnia znajduje się w pobliżu stawu Alka i strumienia Ratnicele. W pobliżu znajduje się początek trasy rowerowej i spacerowej Saules takas (Szlak słoneczny). 5 minut spacerem do centrum miasta.

Vido Malunas – kawiarnia została założona w starym odrestaurowanym młynie wodnym. Lokal oferuje bogaty wybór potraw litewskich. Szef Kuchni poleca cepeliny, placki ziemniaczane, dania z grzybów, ryb i wieprzowiny.

Kolonada

Sicilia

ul. Taikos 9 (centrum miasta, tuż obok kościoła i hotelu Druskienniki)

ul. M.K.Čiurlionio 56 (przy głównej ulicy, nieopodal rzeczki Ratnicele)

Armank – restauracja znajduje się obok Centrum Informacji Turystycznej i kempingu a oferuje gościom tradycyjne potrawy kuchni ormiańskiej.

Gruto Parkas – kawiarnia oferuje nadzwyczaj obszerny wybór dań z darów Dzukii – grzybów. Potrawy są przygotowywane zarówno według tradycyjnych przepisów dzukijskich (kurki ze skwarkami i śmietaną i in.), jak również według nowoczesnych przepisów (zupa grzybowa w bochenku chleba i in.). Oferuje również tradycyjne dania litewskie z ziemniaków – cepeliny, babkę ziemniaczaną, chłodnik.
Ciekawostką jest Karta Dań „Sowieckich”, która została dostosowana do wystroju Parku Grutas – Rosyjska Kilka, mielone kotlety Żegnaj, Młodości, koktajl Jelenie Oko.
Specjalnie dla smakoszy serwują także ślimaki, dania z dziczyzny oraz różnorodne desery.

Yerevan – położona ok. 5 km od Druskiennik, jadąc w ierunku na Wilno; oferuje dania kuchni ormiańskiej: Dolma, Adziab Sandal, Cenaki, kebab Liulia, shish kebab Chorovac czy Chinkali