Sanatorium Białoruś

Położone jest na obszarze ponad 5 ha, tuż obok rzeki Niemen, w centrum Druskiennik. Zostało ono założone w 1946 roku, szczyci się wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie wypoczynku uzdrowiskowego. Sanatorium specjalizuje się przede wszystkim w gastroenterologii (leczenie chorób układu trawiennego) i artrologii (leczenie uszkodzeń aparatu ruchowego). Wykwalifikowany personel i wysoka jakość usług – to duże atuty sanatorium.

Galeria zdjęć 

Leczenie

Wszystkie wykonywane zabiegi są w oparciu o naturalne zasoby, w które bogate jest uzdrowisko – woda mineralna, borowina. Do picia wykorzystuje wodę mineralną z miejscowych źródeł „Sveikata“ („Zdrowie”) i „Viltis“ („Nadzieja”), zaś do kąpieli leczniczych – wodę mineralną „Sveikata“ („Zdrowie”) i „Sūrutis“ („Solanka”). Obiekt posiada własną lecznicę wodną, basen z kaskadami i prądami podwodnymi czy sauny. Sanatorium jest wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczno-leczniczy. W szczególności przyjmuje pacjentów cierpiących z powodu zakłóceń układu trawiennego oraz uszkodzeń aparatu ruchowego. Poza tym, oferuje konsultacje lekarza pediatry, terapeuty, neurologa, ortopedy, lekarza terapii manualnej, refleksoterapeuty, ginekologa, fizjoterapeuty, stomatologa, lekarza diagnostyki funkcjonalnej, lekarza dietetyka, dermatologa onkologa. Wykonywane zabiegi diagnostyczne: badania ultradźwiękowe tarczycy, narządów jamy brzusznej, nerek, narządów miednicy, piersi, badania kliniczno-laboratoryjne, elektrokardiogram (EKG), gastroskopia i rektoromanoskopia, badania rentgenologiczne (RTG). Lekarz ocenia stan zdrowia pacjenta, po czym przepisuje odpowiednie zabiegi lecznicze.

Zakwaterowanie

Dostępnych są pokoje o różnym standardzie – jednoosobowe i dwuosobowe klasy ekonomicznej, klasy Lux oraz apartamenty.

Pokój jednoosobowy – pokój z jednym łóżkiem, prysznicem i WC; wyposażony w kolorowy telewizor, kablową TV, Wi-Fi, telefon, lodówkę, czajnik elektryczny.

Pokój dwuosobowy – pokój z dwoma osobnymi łóżkami, balkonem, prysznicem i WC; wyposażony w kolorowy telewizor, kablową TV, Wi-Fi, lodówkę, czajnik elektryczny.

Pokój Lux – składa się z pokoju gościnnego z rozkładaną kanapą i z sypialni z łóżkiem małżeńskim. W każdym pokoju jest prysznic lub wanna i WC, pokoje są wyposażone w kolorowy telewizor, kablową TV, Wi-Fi, telefon, lodówkę, czajnik elektryczny, sejf, suszarkę do włosów, żelazko.

Apartament – składa się z pokoju gościnnego, sypialni i gabinetu. W apartamencie jest wanna i WC, kolorowy telewizor, kablowa TV, Wi-Fi, odtwarzacz wideo, telefon, lodówka, czajnik elektryczny, suszarka do włosów, żelazko.

Wyżywienie

Śniadania są formule stołu szwedzkiego; obiady i kolacje serwowane wg wybranego menu wg diety zbilansowanej lub dietetycznej. Istnieje możliwość sporządzenia indywidualnego menu, w zależności od rodzaju dolegliwości. Na terenie obiektu znajduje się także Kawiarnia-Bar oferująca potrawy kuchni litewskiej i białoruskiej. W barze każdy może skorzystać z obszernej oferty wyrobów cukierniczych i napojów orzeźwiających.

 

Termin01.06 - 31.08.2020r.01.09- 30.09.2020r.01.10- 20.12.2020r.
Rodzaj pokoju
2-osobowy - 2 pokojowy (LUX) - budynek 10 piętrowy 80,00 78,00 76,00
1-osobowy - jednopokojowy - budynek 10 piętrowy77,00 74,00 72,00
2-osobowy - jednopokojowy - budynek 10 piętrowy70,00 66,00 64,00

Cena w EUR/osobę/dobę zawiera:

  • zakwaterowanie w wybranym pokoju
  • wyżywienie 3 razy dziennie (śniadanie – bufet; obiad i kolacja serwowane z wybranego menu)
  • 4-5 zabiegów dziennie przepisanych przez lekarza
  • parking
  • konsultacja lekarza w dniu przyjazdu
  • korzystanie z kompleksu wodnego.

 

Wszystkie ceny są wyrażone w EUR, przeliczane wg kursu sprzedaży Banku PEKAO SA z dnia podpisania umowy.

Ceny nie zawierają obowiązkowego ubezpieczenia KL, NNW w kwocie od 3,00 PLN/os. dorosłą/dzień

Dodatkowo płatne jest 1,00 EUR/os./dobę – podatek turystyczny (nie dotyczy osób poniżej 18 lat)